Navigation

Pomáháme mladým inovátorům rozběhnout společensky prospěšné projekty

Máte nápad, jak přispět k řešení společenských problémů, ale nevíte kde začít? Chcete o svém projektu dát vědět světu? Pokud vám ještě nebylo 30 let, zkuste akcelerační program, který je díky podpoře našich partnerů zcela zdarma.

Přihlášky přijímáme do 20. května 2022.

Mám zájem

Co získáte

2 mentoři

Ti mají s vedením projektů bohaté zkušenosti. Pomůžou vám určit směr.

190+ expertů

Poradí vám s marketingem, financováním nebo čímkoliv z vaší oblasti.

7+ workshopů

Rozvinou vaše základní podnikatelské dovednosti a otevřou vám nové obzory.

Možnost vyhrát 1500 EUR

Pokud budete nejlepší, odměníme vás částkou, která vám na začátku může výrazně pomoci.

Mezinárodní SIA komunita

Potkáte společensky prospěšné podnikatele z celého světa. Ideální pro inspiraci, kontakty a nová přátelství.

Podcast o programu

Zajímají vás detaily? Představitele koordinačního týmu, Patrika Feňuše, přivítal v podcastu Mladypodnikatel.cz sám Jiří Rostecký.

Reference účastníků

Czechitas

Monika Ptáčníková

Czechitas

V programu jsme ušli velký kus cesty. Vytvořili jsme funkční model, zadefinovali kompetenční role, nastavili jsme si finanční plán, odkryli naše největší rizika a naučili se jim předcházet. Podařilo se nám také uzavřít důležitá partnerství a zajistili jsme financování naší organizace z vícero
zdrojů. A pro mě osobně bylo cenné, že jsem poznala spoustu neskutečně inspirativních lidí.

Indiánky

Anna Sedláková

Indiánky, z. s.

Celý program nám otevřel oči a ohromně nás posunul. Seznámily jsme se s lidmi, kteří vnímají svět podobně, nebojí se dělat to jinak (a lépe) a chtějí se o své know-how podělit s ostatními. Velká, cenná zkušenost a mladá čistá energie, nikdy nezapomenu!

Seniorem s radostí

Jana Najbrtová

Seniorem s radostí

SIA náš projekt pracovní agentury pro starší dospělé vystřelila světelnou rychlostí. Bez ní bychom stále byli na začátku. Pomohla nám ujasnit si cílovou skupinu i priority v našem týmu. Více jsme porozuměli práci našich kolegů v jednotlivých profesích. Po SIA je schopná napsat správný byznys case třeba i vizionářka s hlavou v oblacích, jako já.

Harmonogram programu

Jsme globální

Akcelerační program Social Impact Award vznikl v roce 2009 a aktuálně běží v bezmála dvou desítkách zemí po celém světě. Celá mezinárodní síť má ohromující výsledky.

1 007 SIA alumni projektů po celém světě
555 celosvětově přihlášených projektů
151 akcelerovaných projektů
64 předaných cen
8000+ účastníků všech SIA akcí
300+ uspořádaných eventů

Active group

Co musíte splnit

1.

Všichni členové vašeho týmu jsou ve věku od 15 do 30 let (včetně), tzn. narození v letech 1992 – 2007.

2.

Na svém projektu pracujete nejdéle jeden rok.

3.

Váš projekt nezískal jinou odbornou či finanční podporu v hodnotě více než 3000 €.

Jdete do toho?

Celý program je zdarma a každý přihlášený získá cennou zpětnou vazbu. Můžete si vyžádat
individuální konzultaci a v rámci akce Meet the Jury navíc dostanete ještě před přihlášením příležitost
vyzkoušet si prezentaci svého záměru nanečisto.

Uzávěrka přihlášek je 20. května 2022 a počet míst je omezený, tak
neváhejte.

  FAQ

  Kolik akcelerace stojí?

  Nic. Díky podpoře našich partnerů Vám poskytneme služby v hodnotě 150 000 Kč zcela zdarma.

  Co je to Discovery Phase?

  Jedná se o jarní fázi programu, která se zaměřuje především na osvětu v oblasti společensky prospěšného podnikání. Veškeré akce v rámci Discovery Phase jsou otevřeny každému, koho tato tematika zajímá a kdo se chce o Social Impact Award dozvědět více. Série workshopů a dalších událostí mají dohromady za cíl pomoci vám najít, popsat a ověřit si nápad/ projekt, se kterým se posléze můžete přihlásit do letní, akcelerační fáze.

  Co je to Incubation Phase?

  Do této letní části programu postupuje 10 vybraných finalistů, kteří se přihlásí do 20. května 2022. Akcelerace je několik intenzivních týdnů naplněných workshopy, konzultacemi a řadou dalších akcí, jež vám mají pomoci z nápadu vypilovat funkční business model pro budoucí podnikání.

  Je zde nějaká možnost vyhrát finanční ocenění?

  Ano, na konci programu odborná porota posuzuje, jaké projekty dosáhly největšího posunu, a vybere 3 týmy, které budou oceněny částkou 1500 EUR. Veřejnost navíc také hlasuje o svém favoritovi, který vyhraje vstupenku na mezinárodní SIA Summit. Jedním z největších přínosů z účasti v programu je přístup k mezinárodní komunitě sociálních inovátorů a možnost navázat řadu hodnotných kontaktů.

  Jaké workshopy nás v akceleraci čekají?

  Workshopů vás čeká celá řada. Určitě se naučíte tipy a triky např. z oblasti fundraisingu, finančního plánování, projektového řízení, time managementu, prezentačních dovedností, komunikačních schopností, a dalších. Témata, která na workshopech nezazní, můžete přesto probrat s experty z daných oblastí na základě individuálních konzultací.

  Jak fungují expertní konzultace?

  Expert je odborník, s hlubší specializací na konkrétní téma. Během akceleračního programu máte nárok poptat 3 experty s časovou dotací 1 hodina. Tyto schůzky jsou zdarma.
  Čím přesněji si stanovíte, kde jste před konzultací a jaký je její cíl, tím dále se posunete.

  Jak funguje mentoring v praxi?

  Mentor je váš průvodce po dobu akcelerace. Zasadí pro vás věci do kontextu, bude s vámi sdílet své vlastní zkušenosti a může vás propojit s dalšími kontakty. Sám si vás pro spolupráci vybral a záleží mu na vašem projektu. Naši mentoři jsou odborníci ze společností PwC a SAP.

  Kolik budeme mít s mentorem času?

  Průměrně počítejte s kapacitou 2 h za 14 dní, ovšem můžete se s mentory dohodnout individuálně podle vašich preferencí a potřeb.

  Jak poznáme, jestli má náš projekt společenský dopad?

  Záleží na tom, zda ze svých aktivit profitujete pouze vy, nebo zda jimi prospíváte i jiné společenské skupině. Můžete pomáhat malinké cílovce, nebo třeba jako s.r.o. širokému spektru lidí. Podstatné je, že vám nejde jen o zisk, ale také o pozitivní změnu ve společnosti. Podívejte se na naše absolventy, třeba Czechitas, Rekola, Indiánky, Nekrachni, Ke kořenům ad.

  Jakou roli hraje v programu mezinárodní komunita?

  Neboť je Social Impact Award mezinárodním programem, umožňuje vám nejen získat zahraniční kontakty, ale také proniknout do světa společensky prospěšného podnikání na globální úrovni. Během akcelerace máte možnost účastnit se mezinárodních (online) přednášek, networkingových akcí i se aktivně zapojit do dění na sdílené platformě, jež propojuje všechny účastníky a alumni SIA z celého světa. Program navíc končí mezinárodním summitem!

  Už je skoro hotovo!

  Je nutné se registrovat, abyste mohli odeslat svůj hlasovací lístek.

  × zavřít