• Představujeme mladé společensky prospěšné podnikatele

  Slavnostní zahájení Social Impact Award v České republice se nezadržitelně blíží. Jeho součástí bude také setkání s již aktivními společensky prospěšnými podnikateli, kteří nám představí své projekty a zasvětí do radostí a strastí, které jsou spojeny se společensky prospěšným podnikáním.

  Nenechte si ujít možnost slyšet zážitky lidí, kteří svoje nápady a sny dokázali realizovat.

  Své projekty představí:

  Footprint, jeden z vítězů Social Impact Award 2011. Footprint je nezisková organizace se sídlem ve Vídni bojující proti obchodu se ženami. Organizace se zaměřuje na poskytování informací ženám ohroženým či postiženým obchodem se ženami o jejich právech a možnostech a nabízí jim, způsob jak zlepšit jejich aktuální životní podmínky

  Schreber Meisterjehož cílem je přinést do Rakouska tzv. window farms (vertikální hydroponická zahrada do oken) a to nápaditým způsobem, který předčí dosavadní modely podnikání.  Projekt je společensky prospěšný tím, že sdružuje lidi různého původu, vzdělání či společenského postavení, nechává se inspirovat principy přírody: péče přináší růst a každý den dává prostor tvořivosti. A jeho autorům přináší radost!

  KOKOZA sociální podnik a vznikající obecně prospěšná společnost, která chce pracovat s místní komunitou a aktivizovat ji, nabídnout prostor pro pěstování ovoce, zeleniny a bylinek ve městě (tzv. urban gardening), podporovat rozvoj dobrovolnictví, zaměstnat lidi se zdravotním a/nebo sociálním znevýhodněním a zajistit pravidelný sběr a zpracování bioodpadu z pražských domácností, veřejné zeleně a dalších subjektů (školy, školky, zařízení sociálních služeb, firem apod.). Na český trh na jaře 2012 začne dodávat nové a užitečné produkty a služby.

  Ethnocatering, projekt vycházející z koncepce sociálního podnikání Inbáze Berkat o. s. Je to profesionální cateringová služba nabízející orientální lahůdky ze zemí jako je Afghánistán, Írán, Gruzie, Arménie, Čečensko a další. Pokrmy připravují ženy migrantky, které přišly do České republiky hledat nový domov. Zisk z Ethnocateringu je použit na rozvoj integračních programů komunitních center InBáze a Rakovice, které pomáhají migrantům nalézt důstojné místo v české společnosti.

  Hub Praha Hub je velký sdílený pracovní prostor kombinující výhody profesionální kanceláře, internetové kavárny a podnikatelského inkubátoru. Pro práci na bázi coworkingu a pro setkávání v zasedacích místnostech, na baru nebo na terase, Hub využívají nezávislí profesionálové, lidé na volné noze, začínající podnikatelé, zástupci firemní i neziskové sféry a všichni, kdo chtějí při práci získávat nové kontakty, podněty a příležitosti, setkávat se i v klidu pracovat.