• SIA 2013 jsme uzavřeli mezinárodním setkáním

  Vítězové soutěže z Rakouska, Rumunska, Slovenska a České republiky se na sklonku října sjeli na závěrečné mezinárodní setkání do Prahy. Společně bilancovali uplynulé měsíce, kdy rozjížděli své společensky prospěšné podniky. O svých zkušenostech, úspěších i slepých uličkách vyprávěli také veřejně na akci Mash-up v pražském Impact HUBu.

   

  Co se účastníci SIA 2013 podle svých slov naučili?

  – Že nejdůležitější je mít dobrý tým. – Že je potřeba propojovat teorii s reálnými situacemi. – Že rozpolcenost není dobrý podnikatelský plán. Někdy je nutné se rozhodnout mezi „ano“ a „ne“. – Že je lepší zkoušet nápady hned, naživo, nejen nad nimi přemítat.

   

  Jak jim jejich projekty a SIA změnily život?

  – Přestal jsem si hledat práci. – Jsem náročnější, ale taky vytíženější. – Domov se mi proměnil v kancelář. – Už vím, že se musím spoléhat sama na sebe.

   

  A proč se Stefan, Pavla, Milan, Zuzka, Dragos, Petra, Cezar, Markéta, Pavel, Camilla, Matěj, Monika, Vojtěch, Petra a Igor pustili do společensky prospěšného podnikání? Protože jsou to lidé, kteří…

  … chtějí dělat věci, které mají dopad, rádi z ničeho vykřesávají něco, chtějí pomáhat znevýhodněným lidem, rádi dávají starým věcem nový život, vědí, že pouhé stěžování si nikam nevede a věří svým nápadům!

   

  Podívejte se, co se z vítězných nápadů SIA 2013 vyklubalo: 

  Anthropictures – BUCH-Piloten – Eyeblink – Fair Art – FOREWEAR – getFarmer – Hledá se Mnemo – Ironing Ladies – Quirect – Werkstadt Meidling – Zendoo

   

  foto © Evka Neuman

   

   

Comments are closed.