• Social Impact Award v České republice byla oficiálně zahájena!

    Slavnostní zahájení soutěže Social Impact Award v České republice proběhlo 22. 2. 2012 v prostorách organizátora soutěže Hub Praha.
    Program, který sledovalo přibližně 60 účastníků, odstartoval představením soutěže, o které se postarala koordinátorka SIA v České republice Lucie Lankašová společně s jedním ze zakladatelů soutěže Peterem Vandorem z Rakouska. Následovalo představení společensky prospěšného podnikání v praxi, při kterém vystoupilo několik mladých společensky prospěšných podnikatelů, kteří představili svoje projekty, podělili se o své zkušenosti a ukázali, že společensky prospěšné podnikání může být kvalitní alternativou ke klasickému podnikání.
    Konkrétně to byl loňský vítěz Social Impact Award, organizace Footprint z Vídně, která se věnuje pomoci obětem obchodu se ženami, společensky prospěšná firma Schreber Meister, jejíž cílem je přinést do Rakouska tzv. window farms (vertikální hydroponická zahrady do oken), KOKOZA sociální podnik a vznikající obecně prospěšná společnost, která si klade za svůj hlavní cíl rozvoj komunitního kompostování v Praze, Ethnocatering, projekt vycházející z koncepce sociálního podnikání Inbáze Berkat o. s. který se prostřednictvím poskytování orientálního cateringu snaží pomoci migrantům ve snaze o integraci do naší společnosti a v neposlední řadě i organizátor SIA v ČR, coworkingový prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání Hub Praha.

    Všem návštěvníkům i vystupujícím chceme  moc poděkovat za jejich účast a mladým společensky prospěšným podnikatelům přejeme hodně štěstí v rozvíjení jejich projektů.

    Zároveň chceme všechny zájemce pozvat na první samostatný workshop „Jak vzniká dobrý nápad“, který proběhne 8. 3. v prostorách Hub Praha, jehož cílem je provést účastníky prvními nezbytnými kroky pro vytvoření úspěšného společensky prospěšného projektu. Těšíme se na Vás!