• Skončilo přihlašování: přišlo plno zajímavých nápadů

    Udržitelný turismus, zahradničení a kompostování na různé způsoby – na sdílené zahradě, doma v pokoji i jako terapie, boj se vznikem odpadu nebo jeho využití, vzdělávání dětí i dospělých v matematice nebo programování, ale i v neprobádaných oblastech jako je nevlastní rodičovství nebo prevence rakoviny. To jsou jen některé nápady, které se přišly v přihláškách do Social Impact Award 2015.

    Vypadá to na další velmi silný ročník. Sešlo se nám celkem 37 návrhů od studentů nebo studentských týmů, jak změnit svět k lepšímu skrze společensky prospěšné podnikání. Patnáct z nich teď čeká pohovor, ve kterém budeme zjišťovat jejich motivaci a odhodlání věnovat nápadu letošní léto a posunout ho k realizaci. Až dvanáct finalistů pak bude natáčet soutěžní videa pro veřejné hlasování na internetu. Do ankety se bude moct zapojit každý z nás a podpořit svým hlasem i soutěžící z dalších devíti evropských zemí, kde se SIA koná. Cenu veřejnosti pak získá v každé zemi jeden projekt. Naší českou specialitou je také cena pro jednoho z finalistů v podobě kampaně od DOBRO. Zoot.

    Přihlášky našich finalistů zároveň posoudí naše odborná porota a vybere pět nejlepších projektů. Jejich autoři budou oceněni na slavnostním vyhlášení vítězů 28. května v Impact Hubu Praha. Akce je otevřená pro veřejnost, svou účast můžete potvrdit na Facebookové události.

Comments are closed.