• Social Impact Award 2012 zná svoje vítěze!

  Čtvrtý ročník soutěže Social Impact Award vyvrcholil včerejším slavnostním ceremoniálem v Hub Vienna. Letos poprvé se soutěžilo na mezinárodní úrovni a i celý ceremoniál se nesl v mezinárodním duchu.

  Peter Vandor, zakladatel soutěže a společně s ním i ostatní řečníci z jednotlivých pořadatelských zemí se shodovali v jednom pozitivním faktu, který potvrzuje i letošní zájem o Social Impact Award. Tímto faktem je zjištění, že zájem o společensky prospěšné podnikání neustále roste, a i když ještě zdaleka není takový, jaký by mohl být, je to dobrý příslib do budoucna.

  Nejžhavějším bodem večera, ale bylo samozřejmě vyhlášení vítězů. Ze 113 projektů, které se letos přihlásily do soutěže bylo v sále přítomno finálových 15 a jejich zástupci netrpělivě očekávali konečný výsledek.

  Nejprve proběhlo předání cen vítězům hlasování Community Voting. Vítěz z každé země si odnesl symbolický šek 1500 EUR. Za Českou republiku se stal vítězem projekt Pragulic, v Rakousku je to projekt SuperSoulMe a v Rumunsku získal nejvíce hlasů projekt Sezatoarea.

  Poté již konečně došlo na předání hlavních cen a to 4x 4000 EUR. Jsme moc rádi, že se ve velké konkurenci prosadil i jeden český projekt. Kromě rumunského projektu Upside Down a dvou projektů z Rakouska iDepart a Out of the Box se stal vítězem i projekt Enterprising Schools (Malá škola sociálního podnikání).

  Všem výhercům gratulujeme!!!

  Celý víkend bude ve Vídni probíhat Vision Workshop, kterého se účastní všichni zástupci finálových projektů, kteří budou za pomoci odborníků z oblasti společensky prospěšného podnikání pracovat na dalším rozvoji svých projektových plánů.

  Ceny jsou sice rozdány, ale Social Impact Award pokračuje. Dál budeme podporovat projekty, které se do soutěže přihlásily, čeká nás hodnocení uplynulého ročníku a brzy začnou přípravy na ročník další.

  O všem podstatném vás budeme dále informovat!

Leave a reply.