Letní akcelerační jízdu mají zajištěnou tyto týmy
Je to tady! Od posledního květnového večera známe všechny týmy, se kterými strávíme dlouhé letní dny, které naplníme workhopy, setkání s experty, neúnavnou prací a neutuchající radostí nad rozvojem a […]
Je to tady! Od posledního květnového večera známe všechny týmy, se kterými strávíme dlouhé letní dny, které naplníme workhopy, setkání s experty, neúnavnou prací a neutuchající radostí nad rozvojem a tvorbou projektů.
Z celkového počtu 21 přihlášených jsme vybrali 10 nejlepších projektů, které podle názoru poroty mají obrovský potenciál měnit svět. Zástupci týmů si svoji jízdenku do akcelerace převzali z rukou patrona letošní Social Impact Award – Radka Musila, zakladatele Fundliftu.
Kdo tedy patří mezi těch 10 šťastných?
Herba Fabrica – první pražská softwarově řízená městská farma, která pro pěstování zeleniny a dalších plodin využívá moderní hydroponické postupy a zároveň „zabydluje” jinak nevyužité industriální prostory.
M.Arter – webová platforma pro matky na mateřské dovolené, která jim umožní na barterovém principu možnosti vzájemného hlídání, kursů, výměny oblečení apod.
Melogee – sdílená hudební zkušebna, kde si lidé budou moci vyzkoušet pod zkušeným vedením různé hudební nástroje.
Nahaku – brněnské designové studio, které chce přetvářet již vyrobené a nyní nepoužívané věci v nové atraktivní výrobky. Jedním z příkladů upcyklovaných výrobků jsou hasicí přístroje, ze kterých tým vyrábí netradiční svítidla.
Sociální bistro Střecha – družstevní sociální podnik, který poskytuje stabilní zaměstnání lidem bez domova a po výkonu trestu. Ve svém bistru na pražském Žižkově nabízí chutnou a cenově dostupnou veganskou stravu.
Olá – společenská desková hra, která propojuje svět nevidomých se světem vidomých. Cílem hry je nebýt slepý k problémům druhých.
Rupert – dobročinná platforma pro lokální projekty. Tým chce zapojit do “pomáhání” zapojit, co nejvíce lidí a udělat z něj běžnou, „sexy-cool” činnost.
Smeshbag – tým studentů ostravské střední školy, kteří přišli s nápadem inovativního funkčního vaku pro komfortnější a hygieničtější přenos a provonění použitého prádla. Tým chce při výrobě vaků využít regionálních chráněných dílen.
Tutory – ostravský projekt, který chce vytvořit platformu pro jednodušší propojování studentů a lektorů na doučování.
Uptee – nadšenci z Hradce Králové, kteří vdechují nový život starému textilu. Mění starý použitý textil v nový, krásný a znovu použitelný.
Všechny naše nové týmy čeká perné léto. Od konce června do září 2018 budou na pravidelných workshopech, při schůzkách s experty a v úzké spolupráci s mentory z PwC ČR pracovat na rozjezdu svých společensky prospěšných firem.
Kde se s nimi můžete potkat vy?
Ve čtvrtek 4. října v Impact Hub Praha, kdy je naplánováno slavnostní zakončení letošní Social Impact Award. Vyhlásíme nejlepší týmy a podíváme se na jejich pokrok v rámci letní akcelerace.
Již teď si poznamenejte 4. říjen 2018 v kalendářích – všichni jste srdečně zváni!