1. Domů
  2. Příběhy
  3. Social Impact Award očima vítěze

Social Impact Award očima vítěze

Zeptali jsme se Tomáš Nusharta, zakladatele projektu psichologie.cz a vítěze minulého ročníku Social Impact Award, na jeho zkušenosti. Co pro něj znamenala akcelerace, co ho inspirovalo a jak si svou účast s […]

Zeptali jsme se Tomáš Nusharta, zakladatele projektu psichologie.cz a vítěze minulého ročníku Social Impact Award, na jeho zkušenosti. Co pro něj znamenala akcelerace, co ho inspirovalo a jak si svou účast s projektem užil? Celý program pro nás s odstupem zhodnotil.


Dokáže nás akcelerátor opravdu vystřelit vpřed? A co si pod tím vlastně mám konkrétně představit? Tak takové otázky jsme si kladli předtím, než jsme do SIA asi před rokem vstoupili. No tak fajn, tak to zkusíme, řekli jsme si asi tak 24 hodin před uzavřením přihlášek a odeslali ji.”

Steve Jobs ve svém velmi známém proslovu na Stanfordu mluvil o principu spojování bodů. O tom, že někdy zkrátka musíte různé věci začít dělat, různé věci vyzkoušet, vydat se různými cestami, bavit se s různými lidmi… A ono se to třeba někdy v budoucnu propojí. Je dost možné, že spousta bodů zůstane nepropojená, ale pokud to nezkusíte, nemá se co propojit. Prostředí Macu by nikdy nevypadalo tak, jak vypadá, kdyby Jobs nenavštěvoval kurzy kaligrafie a nezáleželo mu díky tomu na různých fontech. A tak se propojily body, o kterých se to dopředu nedalo říct. 

A přesně s takovým propojováním bodů nám akcelerace pomohla. Potkali jsme různé zajímavé lidi, poslechli si různé názory, vyslechli si zpětnou vazbu. Při obědové pauze nám někdo doporučil kontaktovat jeho kamaráda a najednou jsme našli poměrně důležitého strategického partnera. Tak jsme začali vytvářet tu pomyslnou síť různých bodů, které se pak začaly propojovat. A právě tohle prostředí je za nás na celé akceleraci to nejúžasnější. Prostředí, ve kterém se ty body vytvářejí a propojují daleko snadněji.

A navíc, ať už jsme potřebovali poradit s právní stránkou projektu, spravováním sociálních sítí nebo nasměrovat na správnou cestu od někoho, kdo má více zkušeností, na všechno jsme našli člověka. Psichologie.cz by se bez Social Impact Award nikdy nedostala za tak krátkou dobu tak daleko. Takže za nás určitě ano, akcelerace opravdu dostála svému názvu ve všech směrech a akcelerovala celý náš projekt. My za to moc děkujeme a těšíme se na to, že společně s Impact Hubem a super komunitou lidí kolem něj ještě spoustu pomyslných bodů vytvoříme a pospojujeme.


 Právě startuje ročník 2020. Hlásit se můžete do 5. května. Pokud potřebujete vědět cokoliv dalšího, neváhejte se zeptat.