• Prošvihli jste Social Impact Award 2013? Tady jsou další šance jak získat podporu

  Společensky prospěšné podnikání je trendem, který podporují různé iniciativy, organizace a společnosti. Pro váš podnik tak můžete získat například zvýhodněné financování, grant, know-how nebo jinou soutěžní výhru.

   

   

   

   

  Sociální úvěr

  Od 1. dubna do 31. května můžete požádat o tzv. „sociální úvěr“ u  České spořitelny. Jde o zvýhodněnou podporu projektů, jejichž cílem je řešit místní sociální problémy. Podmínky a formulář žádosti najdete zde

  Díky tomuto sociálnímu úvěru už se rozběhl provoz například v Bistru U dvou přátel v Hradci Králové a v Centru VIVA v Ostravě. Tyto podniky dostaly dostaly podporu od České spořitelny na podzim 2011.

  Semináře

  Kromě finanční podpory Česká spořitelna ve spolupráci s Nadací VIA v září 2012 otevřela svou Akademii ČS, do které mohou lidé ze sociální podniků a neziskových organizací chodit zdarma na celodenní semináře a přiučit se něco o tom, jak lépe zvládat finanční stránku svých aktivit. Od odborníků z České spořitelny se mohou dozvědět víc například o projektovém řízení a jeho finančních aspektech, jak připravit a vést případovou konferenci a mediaci nebo co je důležité pro udržitelné financování sociálního podniku. Na seminářích banka nabízí pohled z druhé strany – očima finanční instituce. Ten se někdy může zdát velmi přísný, ale odborníci na úvěry vychází ze statistik a zkušeností, a tak se snaží svou opatrností chránit obě strany, banku i sociální podnik, před přílišným rizikem.

  Příští seminář Akademie ČS se koná ve středu 29. května 2013. O podrobnosti si můžete napsat na SocialniPodnikani@csas.cz

  Grant

  Do 1. května můžete podat přihlášku do výzvy Mládež v akci – Iniciativy mládeže. Podrobnosti vám poskytne Luciána Krupičková na lucianak@mladezvakci.cz. A kdybyste to teď nestihli, připravte se na další termín, který je 1. října 2013.

  Prostory

  Pokud máte nápad, schopný tým i finance, ale chybí vám místo, kde svůj podnik otevřít, můžete narazit na zajímavé alternativy, například ve volných prostorech obchodního centra. První vlaštovkou je OC Šestka

  Soutěže

  Ještě několik dní zbývá do uzávěrky soutěže Rozjezdy, kterou pro začínající podnikatele vyhlašuje společnost T-Mobile.

  Se svým nápadem jak změnit svět k lepšímu se můžete hlásit také do soutěže Think Big Nadace O2. Její další výzva bude uveřejněna v květnu 2013.

  http://www.o2thinkbig.cz/

  A s podporou vašich nápadů nezůstává pozadu ani Vodafone. Jeho program V pohybu má uzávěrku na konci června a na konci října.

   

  Tak vytáhněte flintu z žita a zkuste to!

   

   

Comments are closed.