• Představujeme rakouské finalisty

  K celkovému přehledu finalistů letošního ročníku Social Impact Award nám už zbývá jen představit pětici vybraných projektů z Rakouska.

  Jedná se opět o velmi pestrý výběr z nejrůznějších společenských oblastí. Ke každému projektu si můžete přečíst krátký úvod a poté se podívat na video, které se zástupci projektů natočili naši rakouští kolegové.

  Do konce hlasování Community Voting zbývá ještě celý týden, takže máte ještě dost času na to zamíchat pořadím a pomoci k vítězství vašim favoritům!

   

  nRich

  Projekt nRich reaguje na problém předčasného ukončování školní docházky ve Vídni, kde má tyto potíže velké procento studentů, vyšší než je průměr z celé EU. Projekt bude bojovat proti stigmatizaci těchto neúspěšných studentů a bude jim prostřednictvím alternativních způsobů výuky pomáhat se vzděláváním v praktických oborech a umožňovat jim tak k integraci na pracovní trh.

   

   

   

   

   

  iDepart

  iDepart je webová platforma podporující občanskou participaci. Poskytuje takový prostor pro zveřejňování občanských výzev a iniciativ, který umožní jejich zviditelnění a pomůže jim získávat nové podporovatele. Autoři projektu tak chtějí podporovat aktivitu občanů a zájem o to měnit věci kolem sebe.

   

   

   

   

   

  SuperSoulMe

  Projekt SuperSoulMe spojuje tanec se sociální prací. Nabízí sociálně znevýhodněným mladým lidem a dětem alternativu k jejich běžnému prostředí a prostor pro seberealizaci.

   

   

   

   

   

  SoulBottles

  Tento projekt chce zlepšovat image klasické vody z vodovodu. Autoři projektu budou na speciální skleněné lahve vytvářet originální designové potisky. Výdělek pramenící z prodeje těchto originálních lahví s běžnou „kohoutkovou“ vodou pak bude použit na aktivity spojené s udržováním kvality této vody. Zároveň tento projekt bojuje proti zbytečnému používání plastových lahví a plýtvání s vodou.

   

   

   

   

   

  Out of Box

  Projekt Out of Box chce nabídnout efektivnější, humánní a přitom ekonomicky úsporné řešení problémů s mladistvými delikventy. V úzké spolupráci s justicí nabízí těmto mladým lidem aktivity podporující jejich rekvalifikaci a celkový rozvoj tak, aby se dostali ven z prostředí, které je udržuje na spirále kriminality.

   

   

   

   

   

  Pokud vás některý z těchto projektů zaujal a chtěli byste ho podpořit, není nic snazšího než zahlasovat v Community Voting na této stránce a pomoci mu k výhře 1 500 EUR.

Leave a reply.