• Přehled workshopů 2013

  Štěstí přeje připraveným! V době mezi únorovým zahájením a dubnovou uzávěrkou přihlášek se zájemci o Social Impact Award mohou zdarma účastnit workshopů, které jim pomohou jejich projekty doladit… Workshopy jsou zdarma a otevřené pro všechny zájemce o společensky prospěšné podnikání. Přednost mají studenti s platným studentským průkazem studující dlouhodobě na území ČR.

   

   

   

   

  středa 20. února 2013, HUB Praha, Drtinova 10, modrá zasedačka, 15:00 – 18:00

  DIRECT PEOPLE: DESIGN THINKING

  Na co se zaměřit? Na světě je tolik problémů… Jaká je moje cílová skupina? Jaké jsou její skutečné potřeby? Jakými je lze řešit? Jak zjistím, které řešení bude skutečně fungovat?

  Design thinking je metoda, která může udělat z každého z nás hrdinu.  Vědomí, že právě já můžu realizovat velké věci, bez ohledu na to, kolik mám k dispozici času a finančních zdrojů, je značně osvobozující. Na druhou stranu bez tvrdé práce a ověřených postupů by to šlo jen těžko. Základní nástroje design thinking, které posouvají inovační projekty od nápadů k realizaci, a především k nadšeným uživatelům, přijde představit Lubica Vladulovičová a Dušan Pavlů z Direct People.

   

  úterý 5. března 2013, HUB Praha, Drtinova 10, modrá zasedačka, 10:00–13:00

  IDEALISTI: VYTVÁŘENÍ HODNOTY PRO ZÁKAZNÍKA

  Jak a kde vzniká hodnota, za kterou jsou zákazníci ochotni platit? Jak popsat obchodní model na jedné stránce tak, aby mi každý rozuměl? A jak obchodní model otestovat, aniž by to stálo spoustu času a peněz?

  Jak se prodává dobrá myšlenka? Problémem většiny obchodní plánů a strategií bylo až donedávna to, že je nikdo nechtěl číst. Šlo o mnohastránkové materiály plné grafů a tabulek. Dnes máme k dispozici jednoduchou a pochopitelnou šablonu, která umožní popsat základní myšlenku obchodního modelu jasně a srozumitelně. Odborníci z Idealistů nám přijdou představit metodiku „Lean Canvas“ určenou pro start-upy a začínající podnikatele. Cílem bude popsat obchodní model, pochopit, jak vytváří hodnotu pro zákazníka, a seznámit se s metodami, jak otestovat jeho funkčnost.

  Přihlásit se můžete zde: http://goo.gl/2Y1jM

   

  pondělí 11. března 2013, HUB Praha, Drtinova 10, modrá zasedačka, 10:00–13:00

  BECAUSE: NAPLÁNUJ NEPŘEDVÍDATELNÉ

  Jak rozvinout nápad do projektu? Jak si vše dobře naplánovat a co všechno je nezbytné pro to, aby byl projekt úspěšný? Jak napsat finanční plán? Jak mám svůj projekt srozumitelně prezentovat ostatním? Kde nebo u koho mám hledat ty správné informace?

  Na tyto otázky bude odpovídat Jakub Mareš, finanční konzultant a analytik z Because, který má bohaté zkušenosti jak z byznysu, tak z neziskového sektoru a je jedním ze zakladatelů HUB Praha. Jeho workshop se zaměří na vytváření business plánu a jeho zásadních částí jako je popis produktu, marketing, časování apod., dále na vytipování nejčastějších potíží a nabídne možnosti a tipy z praxe.

  Přihlásit se můžete zde: http://goo.gl/s721e

   

  úterý 12. března 2013, HUB Praha, Drtinova 10, 16:00 – 18:30

  JAK VZNIKÁ DOBRÝ NÁPAD?

  Naskočili jste na Social Impact vlnu až nyní? Do uzávěrky zbývají stále ještě tři týdny času! Přijďte se inspirovat, dobít se nápady ostatních a dostat z hlavy nápady vlastní. 

  Pojďme najít směr nebo rozvinout nápad, který už dlouho nosíte v hlavě, a zaměřme se na jeho společenskou prospěšnost. Podíváme se také na zajímavé a inspirující společensky prospěšné podniky z praxe, které již fungují u nás nebo ve světě. Provedeme vás procesem kreativního vymýšlení nápadů a pomůžeme vám odpovědět na otázky jako: Jak s pomocí společensky prospěšného podnikání můžu změnit svět? Jak můžu pracovat se svým vlastním nápadem? Jak a kde začít? Jak vybrat a sestavit „dream team“, který vám pomůže s realizací společensky prospěšného podniku?

  Cílem tohoto workshopu je provést účastníky prvními nezbytnými kroky pro vytvoření úspěšného společensky prospěšného projektu

  Přihlásit se můžete zde: http://goo.gl/AqLHF

  Na workshop volně navazuje otevřené setkání pro všechny Social Impact Award nadšence:

  úterý 12. března 2013, HUB Praha, Drtinova 10, 18:30 – 20:30

  NECH SE ZKOUČOVAT U PIVA

  Setkání pro všechny, kdo hledají další lidi do svých týmů, nebo naopak hledají ke komu se připojit v rámci Social Impact Award.  

  Nabízíme možnost setkat se dalšími soutěžícími, některými našimi mentory a kouči z HUBu a společně pilovat, dotahovat a získavat zpětnou vazbu na své nápady. V plánu jsou mikro-konzultace a mini-koučovací sessions. Večerní neformální setkání, kde se ale mohou stát velké věci!

  Přijďte pokud:

  • hledáte další lidi k sobě do týmu
  • nemáte vlastní nápad, ale rádi byste se k někomu připojili
  • potřebujete zpětnou vazbu na váš nápad od dalších lidí a našich mentorů
  • uvítáte koučovací mini-session, která vás povede k cíli
  • chcete se namotivovat, posedět v HUBu, popovídat a dát si společně nějaký ten drink

  Spolupracuje s Kouči v Akci – proškolenou skupinou koučů týmového koučingu a projektů  mladých lidí při ČNA Mládež v Akci (grantový program pro neformální vzdělávání).

  Dále pro vás dáváme dohromady jednotlivce z řad členů HUBu, našich partnerů a lidí, kteří mají co sdílet v oblasti společenského podnikání – ti všichni jsou připraveni nabídnout individuální mentoring pro projekty, které budou tematicky spadat do jejich oblasti zájmu či expertizy.

  Počet míst není omezen. Budeme rádi, když nám svou účast potvrdíte v rámci FCB eventu

   

  úterý 19. března 2013, HUB Praha, Drtinova 10, 15:00–18:00

  KLIKTIVISTI: NOVÁ MÉDIA A SOCIÁLNÍ SÍTĚ A JEJICH ROLE V SPOLEČENSKY PROSPĚŠNÉM PODNIKÁNÍ

  Máte skvělý nápad, našlápnutý tým a pouštíte se do realizace svého snu? To je skvělé, ale pokud se o něm nezačne mluvit a pokud se o něm nedozví uživatelé, je velmi pravděpodobné, že skončíte jen u toho snu. V době sociálních sítí už nemusíte spoléhat pouze na slitování novinářů a tradičních médií. Můžete vzít komunikaci a propagaci do vlastních rukou.
  Jenže jak může zrovna vaše informace soupeřit s tunami dalšího, zřejmě daleko atraktivnějšího obsahu, kterému jsme dnes a denně vystaveni?  Společně se zaměříme na některé základní principy fungování sociálních sítí a chování lidí na nich tak, abyste si mohli utvořit vlastní účinnou komunikační strategii využívající nová média k tomu, aby se vaše dítko dožilo dospělosti. Workshop povede odborník na slovo vzatý, Jaroslav Valůch z Kliktivistů.

  O lektorovi:

  Jaroslav Valůch je vedoucím připravované kampaně proti násilí z nenávisti v Agentuře pro sociální začleňování a vedoucím programu One World Social Innovation na festivalu Jeden svět. Je spolupracovníkem řady organizací, trenérem a konzultantem občanských iniciativ ve střední a východní Evropě, Rusku, Severní Africe a v Jihovýchodní Asii v oblasti sociálních médií a komunikačních technologií. Spoluorganizoval Social Innovation Camp Internews v Sarajevu, České republice, Kazachstánu a Moldávii, spoluzakládal Standby Taskforce, online dobrovolnickou komunitu pro krizové mapování. Působil jako terénní pracovník projektu Ushahidi po ničivém zemětřesení na Haiti v roce 2010.  V témže roce byl stipendistou Fulbrightova programu na University of Maryland ve Washingtonu DC. Řadu let pracoval v organizaci Člověk v tísni především na projektech věnujícím se mediální výchově a výchově k lidským právům. Byl vedoucím programu humanitární pomoci a obnovy v Barmě a při studiích se aktivně zapojil do činnosti řady ekologických a lidskoprávních organizací.

  Počet míst je omezen na 25. Přihlásit se můžete zde: http://goo.gl/LXc4d

   

   

  pondělí 25. března 2013, HUB Praha, Drtinova 10, 10:00–13:00

  ZÍSKEJ ZPĚTNOU VAZBU OD POROTY – setkání s porotci soutěže Social Impact Award

  Workshop povede Petr Vítek, živoucí příklad toho jak se dá v praxi kombinovat byznys a společensky prospěšné aktivity. Petr pracuje jako obchodní konzultant mezinárodní společnosti Deloitte, je jedním ze zakladatelů společensky prospěšného podniku Hub Praha, prostoru pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání a zároveň jako dobrovolník působí v Koordinačním výboru Amnesty International v České republice ve funkci pokladníka. Snaží se podporovat myšlenky společensky prospěšného podnikání a stál za rozšířením soutěže Social Impact Award do České republiky.

  V tomto workshopu jde především o váš vlastní projekt! Můžete potkat některé členy poroty a v neformálním prostředí jim i ostatním účastníkům představit svůj nápad a získat cennou zpětnou vazbu. Naučíte se svůj projekt prezentovat tak, aby zaujal ty správné lidi. Po tomto workshopu budete mít dost času zapracovat připomínky do vašeho projektu a zvýšit jeho šance na úspěch v soutěži o 3000 EUR.

  Kapacita tohoto workshopu je omezena na 30 míst.  Za každý projekt  je možné vyslat na konzultaci s porotci jednu osobu, respektive není možné tým dělit a poslat každého ze členů v jednu chvíli na různé konzultace. Tak umožníme přístup co největšímu počtu projektů.

  Na setkání s porotou se můžete registrovat zde:  http://goo.gl/nPkez

   

  čtvrtek 4. dubna 2013, HUB Praha, Drtinova 10, 8:30–18:00

  JDEME DO FINÁLE! Uzávěrka soutěže live!

  Poslední možný den pro podání přihlášky – nabízíme pracovní prostor, zázemí a podporu při dokončování projektů pro Social Impact Award 2013.

  Těsně před uzavřením příjmu projektů do soutěže můžete strávit celý den v HUBu a pracovat na posledních úpravách. Hub nabízí ideální prostředí pro zdárné ukončení vašeho projektu a sdílení s ostatními.

   

   

   

   

Leave a reply.