• Svět bude báječné místo! Jen co budou fungovat všechny nápady přihlášené do SIA 2013…

    Sociální síť pro kulturní dědictví, prostory ke sdílení zkušeností odborných i kutilských ve skleníku, v kontejneru, v paneláku, v továrně, místo peněz placení časem, práce pro znevýhodněné, společný sport místo obezity, ekologické pití, domácí univerzita, školky pro všechny holky i kluky, odborníci pro město i pro umělce, mapa poctivého jídla, cizinci v ČR jako doma, předplacená reklama pro neziskovky, posilovna pro paměť, spolubydlení proti prokrastinaci…

    ilustrace (c) Josef Lada, zdroj: google images

    Taky byste v takovém světě chtěli žít? A to jsou jen některé z nápadů, s nimiž se letos týmy i jednotlivci přihlásili soutěže. Ve všech čtyřech zemích, kde se Social Impact Award koná, se sešlo rekordních 172 nápadů na podnikání se společenským přesahem. To je zatím nejvíc za celou historii soutěže.

    Nejvíc podnikavců se ozvalo už tradičně v Rakousku, kde se soutěž před pěti lety rozběhla. Dvanáct finalistů tam letos vzejde z 92 přihlášených! Další příčku obsadil nováček v soutěži – Social Impact Award na Slovensku. Tam soupeří o výhru 30 projektů. Česká republika dýchá Slovákům na záda se svými 28 přihláškami a následuje jí Rumunsko s 22 nápady jak změnit svět k lepšímu. Nejde ale přece tolik o počet, jako o kvalitu projektů. Ty české proto porotcům asi pěkně zamotají hlavu. Držíme jim palce!

     

Comments are closed.